Пирин и Вихрен на финал при ветераните

Макар и без голяма част от звездите си ветераните на Пирин победиха по безапелационен начин техните колеги от Места (Хаджидимово) с 5:0 и по този начин си осигуриха участие на финал за излъчване на първенец в област Благоевград.

Макар и без голяма част от звездите си ветераните на Пирин победиха по безапелационен начин техните колеги от Места (Хаджидимово) с 5:0 и по този начин си осигуриха участие на финал за излъчване на първенец в област Благоевград. Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” в Благоевград , а сред по-именитите на терена за домакините се отличаваха Николай Петрунов, който освен с няколко ефектни задни ножици се отчете и с 2 гола и няколко асистенции, както и изпълняващите треньорска функция в Пирин Стефан Гошев и Илко Христов.

По една или друга причина на терена не се появиха футболисти, като Иво Андонов, Христо Войнов, Костадин Герганчев, Стойне Илиев, както и контузеният Йордан Боздански. Въпреки тяхното отсъствие футболистите със „зелено-бели” екипи не оставиха никакво съмнение за това, кой е по-добрият тим и заслужено спечелиха срещата.

Славната деветка на Пирин от миналото Николай Петрунов откри резултата още в 7-ата минута, след като засече в мрежата центриране на Росен Станоев – 1:0. До края на първата част с пропуски за Пирин се отчетоха още Калин Везенков и веднъж Петрунов. За гостите от Хаджидимово, които създадоха едно положение за първата част ще се запомни пропускът на Влахов едва в 28-ата минута на мача. В 37-ата понатежалият Красимир Главчев изведе хитро зад отбраната Любомир Ангелов, който направи 2:0 в полза на Пирин.

През втората част домакините вкараха още три гола като в техни автори се превърнаха отново Николай Петрунов, Красимир Главчев и Калин Везенков. Така на финала Пирин ще спори с Вихрен Сандански, които по същото време победиха Пирин (Гд) с 4:1. С хеттрик за Вихрен се отчете Димитър Иванов, който е помощник на треньора Филип Филипов, а още едно попадение за домакините реализира Тодор Мечев. Емил Мицански пропусна дузпа за Вихрен, а Яко Папарков вкара единственото попадение за Пирин (Гд).

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“