Пирин (ГД) взе опашкарското дерби с Любимец

Двата отбора се изравниха по точки във втората половина, но цели 16 точки ги делят от спасителния бряг

Пирин (Гоце Делчев) победи Любимец с 2:1 като в опашкарското дерби от 29-ия кръг на А група от втората седмица на А група.

Отборът от Гоце Делчев реши мача само за три минути през първата част.

Първо Марио Близнаков красиво засече центриране на Башов от въздуха в мрежата за 1:0 в 33-ата минута.

3 минути по-късно Васил Панайотов получи вляво и с прецизен диагонален удар удвои резултата.

Любимец опита да се върне в мача след почивката, но стигна до почетно попадение едва две минути преди края. Иван Вълчанов намери Георги Стефанов, който бе точен за 1:2, но домакините нямаха време и сили да се доберат до точка.

Пирин (ГД)се изравни по точки с Любимец (по 18), но неврокопчани изместиха съперника от 12-ото място заради по-добрите показатели в преките мачове. И двата тима обаче са на цели 16 точки зад спасителното 10-о място, където сега е Славия с 34 точки.

Любимец - Пирин (Гоце Делчев) 1:2
0:1 33' Близнаков
0:2 36' Панайотов
1:2 88' Г. Стефанов
Жълти картони: Георги Радев (Любимец), Васил Панайотов (Пирин ГД)

Любимец: Радослав Рашков, Емил Аргиров, Георги Радев, Милен Кикарин, Виктор Митев, Албин Одза, Майкъл Тевия, Илиян Капитанов (83- Георги Стефанов), Иван Вълчанов, Георги Вълчев, Стефан Христов

Пирин (ГД)
: Абди Абдиков, Зефир Катунчев, Любомир Гуцев, Мартин Газиев, Любомир Витанов, Димитър Крушовски, Васил Панайотов, Костадин Башов, Мурад Ибраим, Ели Маркес, Марио Близнаков

Главен съдия: Мартин Стоименов (София)
Градски стадион Любимец: 100 зрители

Костадин Башов продължава кариерата си в чужбина

Нападателят направи добър сезон в Пирин (Гоце Делчев)

Деветима скъсаха с Черноморец, Левски официално се раздели с четирима

БФС обяви договорите на 24 футболисти и 10 треньори за прекратени

Пирин Гоце Делчев загуби контрола с 0:6

Ксанти разпи „орлетата” в последния им мач за сезона

Пирин (ГД) трепери за лиценза в „Б" група

Изпълнителният директор на изпадналия от елита Пирин (ГД) Костадин Гуцев заяви, че клубът има известни опасения относно получаването на лиценз за „Б" група.

Радуканов: Целта ни новия сезон е да се борим с водещите отбори

„На 9 юни се събираме, обмисля се подготовка в Словения”, каза наставникът на Славия

Славия завърши сезона с лесна победа

"Белите" биха Пирин (ГД) като домакини

Славия ще играе без Фернандо да Силва в последния мач за сезона

Очаква се в срещата с Пирин Милен Радуканов да пусне експериментален състав

Ивайло Стоянов ще ръководи дербито на последния кръг Литекс - Левски

Христо Ристосков получи ЦСКА - Локо (Пд)

Хубчев: За нас е добре да играем такива здрави мачове

Старши треньорът на „Берое“ Петър Хубчев говори за beroe.tv след мача с „Пирин“ (Гоце Делчев) като гости, спечелен от старозагорци с 2:1. Вижте какво сподели той: