Литекс смачка унилия и пълен с младоци тим на Спартак във Варна

Литекс смачка изпадналия в "Б" група и безличен тим на Спартак във Варна в последния кръг на първенството. И двата отбора излязоха с много юноши. При домакините единственото познато име бе това на вратаря Николай Банков, който носеше капитанската лента. В Литекс имаше доста по-известни имена като Кишишев, Ивелин Попов и др.

Още от началото на мача, който се игра пред едва 200 зрители, Литекс започна да диктува темпото. По-опитните халфове на оранжевите овладяха центъра и контролираха нещата по терене. В първите 20 минути обаче Литекс не стигна до чисто голово положения с изключение на една опасност, която бе опропастена от Момчил Цветанов.

Всичко обаче си дойде на мястото в 43-ата минута. Младият бразилец Диего нахлу отдясно в наказателното поле и по земя простреля Николай Банков.

През втората част отборът на Станимир Стоилов разби съперника си. Ивелин Попов покачи на 2:0 след добавка в началото на второто полувреме. В 69-ата минута резултатът стана класически. Отново Диего получи топката на дъгата на наказателното поле, влезе в пеналтерията и с фалцов удар направи резултата класически. В 76-ата минута южноамериканецът записа своя хеттрик, след като бе най-съобразителен в наказателното поле и след добавка направи загубата разгромна.

Най-интересният момент в целия мач, бе през първата част, когато феновете на Литекс и Спартак се сбиха под козирката на стадиона, но местните гардове успяха да реагират след няколко минути и в крайна сметка бяха разтървани.

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Футболистите избраха Ивелин Попов за играч на сезона

Исмаил Иса, Тодор Янчев и Илиан Илиев обраха наградите

Започва сривът ни в ранглистата на УЕФА

Със следващия сезон тръгва и сривът на България в националната ранглиста на УЕФА. Класацията отчита съответните 5 последни години, определя с колко отбора участва всяка държава и от кой кръг започват да играят, съобщава вестник "Труд".

Стефан Спасов - Пастата ще свири Славия - Локо (Пловдив)

На Антон Генов е поверен двубоят Сливен – Пирин

Министър Нейков: Спираме проблемните стадиони

Футболните стадиони в окаяно състояние ще бъдат затваряни след 15 май

Всички мачове от "А" група в неделя от 18,00 - бъдете с Novsport.com, за да не пропуснете нищо

В последните три кръга мачовете минават в едно и също време. Всички 7 двубоя от „А” група започват в 18,00 в следващите три недели, а Novsport няма да остави да прoпуснете нищо

Новият шампинат стартира на 1-ви август

Така отборите в „А” група ще имат почивка от два месеца и половина преди да започнат новото първенство