3. Бразилия с нова загуба, Мондиал 2026 под въпрос (ВИДЕО)

Бразилия с нова загуба, Мондиал 2026 под въпрос (ВИДЕО)

"Селесао" отстъпи с 0:1 на Парагвай

Бразилия допусна четвърта загуба от началото на световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ, след като отстъпи с 0:1 на Парагвай като гост. „Кариоките“ за пореден път не впечатлиха с представянето си и Мондиал 2026 започва да се отдалечава. Големият герой в мача бе Диего Гомес, който отбеляза победния гол за домакините в 20-ата минута. Това пък бе първи успех на Парагвай над Бразилия от 2008-а година насам.

„Гуараните“ поведоха в резултата още с първата си по-добра възможност в мача. В 20-ата минута Диего Гомес си освободи пространство пред наказателното поле и отправи страхотен удар, който се отби от лявата греда и се оплете в мрежата на Алисон Бекер за 1:0.

Бразилия опита да реагира и организира натиск, но до края на първото полувреме така и не създаде нищо особено пред вратата на съперника. В началото на втората част Жоао Педро стреля с глава, но над вратата.

Едно от най-добрите положения за петкратните световни шампиони бе в 76-ата минута, когато Винисиус Жуниор отправи прекрасен удар и изглеждаше, че ще отбележи, но вратарят Роберто Фернандес направи блестящо спасяване.

В крайна сметка Парагвай се поздрави с победата и с девет точки излезе на седмото място във временното класиране. Бразилия пък остава на петата позиция в таблицата до момента с 10. Водач е Аржентина с 18.

OФИЦИАЛНО: Кристиано Роналдо остана без треньор