3. СЕНЗАЦИЯ: Саудитски тим отстрани Фламенго на клубния Мондиал (ВИДЕО)

СЕНЗАЦИЯ: Саудитски тим отстрани Фламенго на клубния Мондиал (ВИДЕО)

Саудитският Ал Хилал поднесе огромна изненада на Световното клубно първенство, след като елиминира Фламенго на полуфиналите с 3:2. По този начин арабският отбор се класира за финала, където очаква победителя от другия полуфинал, който противопоставя един срещу друг Реал Мадрид и шампиона на Африка Ал Ахли.

Ал Хилал поведе с гол от дузпа, която бе реализирана в 4-ата минута от Ал Давсари. Фламенго успя да изравни резултата в 20-ата минута с попадение на Педро. Бразилците останаха с човек по-малко, след като Жерсон бе изгонен с втори жълт картон осмата минута на добавеното време на първата част, а Ал Хилал получи правото да изпълни дузпа. Наказателният удар бе реализиран отново от Ал Давсари в деветата минута на добавеното време на първата част.

Ал Хилал поведе с 3:1 в 70-ата минута, когато Лусиано Вието прати топката за трети път във вратата на Сантос след асистенция на Ал Давсари

Силите на Фламенго стигнаха само до втори гол в първата минута на добавеното време на двубоя, който отново бе дело на Педро. По този начин шампионът н Азия ще играе на финала на Световното клубно първенство.