Двама българи отпаднаха на четвъртфинал в Румъния

Българите Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов отпаднаха на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в румънския град Търгу Жиу с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Националът за Купа "Дейвис" и осми в схемата Нестеров загуби от номер 4 Дан Томеску (Румъния) с 4:6, 1:6. Срещата продължи 1 час и 51 минути. Поставеният под номер 7 Симон Антони Иванов отстъпи в оспорван мач пред водача в схемата Хуан Пабло Пас (Аржентина) с 3:6, 7:6(2), 4:6. Срещата продължи точно 3 часа. В решителния трети сет българинът водеше с 4:1, но загуби следващите пет поредни гейма, а с това и срещата.

В надпреварата на двойки Нестеров и Михай Коман (Румъния) загубиха на полуфиналите от поставените под номер 1 Елио Лаго (Италия) и Лоренцо Родригес (Аржентина) с 3:6, 3:6. Участието на Нестеров на турнира се осъществи с подкрепата на EGT.

Вики Томова отпадна още на старта на "Уимбълдън"