Халеп срещу Рибакина в спор за финал на "Уимбълдън"

Двете тенисистки записаха победи в Лондон и ще играят полуфинал

Шампионката от 2019 година Симона Халеп (Румъния) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 16 Халеп надделя над 20-ата в схемата Аманда Анисимова (САЩ) с 6:2, 6:4 за 63 минути и продължава без загубен сет в турнира.

Румънката, бивша водачка в световната ранглиста, повеждаше с по 5:1 гейма и в двата сета по пътя си към успеха.

Халеп допусна само 6 непредизвикани грешки в двубоя срещу 27 на съперничката си, което се оказа решаващо.

"Чудесно е, че отново съм на полуфиналите. Костваше ми много. Играх срещу трудна съперничка. В края тя удряше много силно, рискуваше и в един момент наистина не знаех какво да правя. Трябваше да разчитам на бързината на краката ми, да остана стабилна. В последния гейм при 0:40 имах нужда от сервиса си, не само от първия, но и от втория. Нещата се получиха. Мисля, че тази година играя по-добре в сравнение с 2019-а, когато спечелих титлата", коментира 30-годишната румънката, която записа 12-а поредна победа на "Уимбълдън", след като през 2020 година надпреварата не се състоя заради пандемията от коронавирус, а през миналия сезон тя не участва заради травма.

Халеп очаква в спора за място на финала номер 17 Елена Рибакина (Казахстан), която пласира 15 аса при победата си над австралийката Айла Томлянович с 4:6, 6:2, 6:3 за 111 минути.

С успеха 23-годишната Рибакина, четвъртфиналистка от "Ролан Гарос" през миналия сезон, постигна най-доброто си класиране в турнирите от Големия шлем.