3. Ига Швьонтек достигна до 1/2-финалите на силния турнир в Синсинати

Ига Швьонтек достигна до 1/2-финалите на силния турнир в Синсинати

Тя ще срещне Арина Сабаленка в спор за място на финала

Водачката в схемата Ига Швьонтек (Полша) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) от сериите УТА 1000.

В среща от четвъртфиналите Швьонтек отстрани след обрат рускинята Мира Андреева с 4:6, 6:3, 7:5 за два часа и 40 минути игра.

17-годишната Андреева осъществи ранен пробив и поведе с 3:1 в първия сет, за да го спечели впоследствие с 6:4.

Полската тенисистка обаче стартира по-концентрирано втората част, взе аванс от 3:0 и стигна до равенство след успешното 6:3. В оспорвания трети сет Мира Андреева поведе с 5:4, но Ига Швьонтек спечели следващите три гейма и приключи двубоя при първия си мачбол.

Съперничка на Швьонтек на полуфиналите ще бъде третата поставена Арина Сабаленка от Беларус, която се наложи над десетата в схемата Людмила Самсонова (Русия) с 6:3, 6:2 за 80 минути.

Сабаленка спечели първия сет след ключов пробив в шестия гейм, а във втората част започна със серия от 4:0, което до голяма степен предреши крайния изход.

Андреев се класира за втория кръг на "Чалънджъра" в Шчечин

Българинът направи пълен обрат срещу германеца Лукас Герх

Донски се класира за четвъртфиналите на "Чалънджър" в Добрич

Той пребори испанеца Макс Алкала Гури с 6:0, 5:7, 6:3

Лия Каратанчева отпадна на старта на турнир по тенис в Реус

Тя остъпи с 1:6, 5:7 на Кристина Адровер

Австралия и Германия започнаха с победи за купа "Дейвис"

Скандалът с допинга на Синер не е приключил

Италианецът може да загуби трофея си от US Opem

ОФИЦИАЛНО: Яник Синер няма да бъде наказан за допинг

Италианецът даде положителна проба по-рано тази година

Валентин Димов: Мачът със Салвадор няма да бъде лек

Капитанът на България за Купа "Дейвис" говори преди сблъсъците на 14 и 15 септември

Гришо ще зарадва деца в София

Той ще бъде специален гост на открития урок „Гейм, Сет, Мач за здравето!“

Динко Динев отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Добрич

Той загуби с 0:2 сета от квалификанта Макс Алкала Гури