Ига Швьонтек преодоля с лекота първото препятствие на Уимбълдън

Световната номер 1 надви Лин Чжу с 6:1, 6:3 за 1:21 часа игра

Първата ракета в света при жените Ига Швьонтек стартира с рутинна победа на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън". Водачката в схемата се наложи в първия кръг срещу китайката Лин Чжу с 6:1, 6:3 за 1:21 часа игра.

22-годишната полякиня, която спечели титлата на Откритото първенство на Франция за трети път миналия месец, ще опита за първи път да триумфира на "Уимбълдън", където до момента не е преминавала четвъртия кръг.

Швьонтек загатна за големите си амбиции в Лондон, като спечели първите пет гейма и набързо приключи първия сет с 6:1. Във втория китайката оказа по-сериозна съпротива и дори направи пробив за 2:2, след което Швьонтек дръпна с 4:3, преди срещата да бъде прекъсната за известно време заради дъжд.

При подновянето на играта полякинята прекара още седем минути на корта, спечели още два гейма и приключи мача с 6:3.

Двукратната шампионка на турнири от Големия шлем Виктория Азаренка също стартира успешно на "Уимбълдън" след трудна победа в три сета срещу китайката Юан Юе с 6:4, 5:7, 6:4.

В други срещи от първия кръг при жените четвъртата в схемата американка Джесика Пегула надигра сънародничката си Лорън Дейвис с 6:2, 6:7(8), 6:3, а  12-ата поставена рускиня Вероника Кудерметова победи естонката Кая Канепи със 7:6 (4), 6:4.

Миниизненада поднесе румънката Ана Богдан, която отстрани 15-ата в схемата рускиня Людмила Самсонова със 7:6(1), 7:6(4).

ОБЗОР: Джокович с нов успех на "Уимбълдън", Хуркач отпадна