Приключи българското участие на US Open

Радулов отпадна на четвъртфиналите

Българинът Илиян Радулов отпадна на четвъртфиналите на двойки на Откритото първенство на САЩ по тенис за юноши и девойки.

Поставените под номер 2 при юношеските дуети Радулов и Жоао Фонсека (Бразилия) загубиха драматично от Макс Далин (Швеция) и Оливер Оякаар (Естония) с 4:6, 6:4, 8-10.

Далин и Оякаар взеха първия сет с единствен пробив в десетия гейм, а във втората част българинът и бразилецът поведоха с 3:1 и запазиха аванса си до края, за да изравнят резултата. Решителният шампионски тайбрек до 10 точки премина много оспорвано и равностойно, но след 8:8 точки шведът и естонецът взеха две поредни разигравания, а с това и мача.

Така българското участие в Откритото първенство на САЩ по тенис за този сезон приключи.