Симон Антони Иванов е на четвъртфинал в Пазарджик

Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир на клей в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди долара, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Поставеният под номер 3 Иванов не допусна пробив и елиминира Луиджи Сорентино с убедителното 6:1, 6:3 за 88 минути. Така Иванов очаква мач срещу петия в схемата Корентен Деноли (Франция) в опит да стигне до втори пореден полуфинал във веригата на Световната федерация ITF след миналата седмица на същите кортове.

Деноли елиминира участващия с "уайлд кард" българин Виктор Марков с 6:1, 6:3. 18-годишният Марков в първия кръг постигна дебютна победа при мъжете във състезание на ITF.

Габриел Донев отпадна след поражение с 1:6, 1:6 от номер 7 Симоне Ронкали (Италия), който през миналата седмица достигна до финала на първия турнир от същия ранг в Пазарджик.

В надпреварата на двойки Радослав и Васил Шандарови се отказаха на четвъртфиналите при 1:5 гейма в първия сет срещу номер 1 Алекс Кнаф (Люксембург) и Корентен Деноли. Пламен Милушев и Вардан Манукян пък загубиха в същата фаза от италианците Леонардо Роси и Луиджи Сорентино с 6:4, 4:6, 3-10.

Вики Томова отпадна още на старта на "Уимбълдън"