Яник Синер достигна 1/2-финалите в Уимбълдън

Той победи Роман Сафиулин с 6:4, 3:6, 6:2, 6:2

Двукратният шампион на Sofia Open Яник Синер се класира на полуфинал на Уимбълдън, след като победи руската сензация Роман Сафиулин с 6:4, 3:6, 6:2, 6:2 за 2 часа и 17 минути игра.

Двамата тенисисти започнаха двубоя с размяна на геймове, италианецът имаше две точки за пробив в петия гейм, но не успя да ги реализира. Все пак с късен пробив в деветия гем пречупи съпротивата на Сафиулин, а след това с гейм на нула спечели първия сет.

Във втората част пробивът дойде по-рано, след като Синер спечели подаването на съперника си, с което да поведе с 2:1. В шестия и осмия гейм обаче италианецът загуби своите сервис геймове и така Сафиулин успя да изравни резултата в сетовете - 1:1.

Италианецът не се обезкуражи от загубването на втория сет и можеше да пробие още при първия сервис гейм на Сафиулин, но руснакът се справи, същото се случи и в четвъртия гейм. В шестия и осмия гейм обаче прошка за руснака нямаше и Синер отново поведе в общия резултат.

Последната четвърта част се разви по идентичен начин - пробив за 4:2 и 6:2 донесе успеха на Синер в сета и мача.
На полуфиналите италианецът ще се изправи срещу победителя от двойката Андрей Рубльов - Новак Джокович.