2. - ЦСКА
  3. Левски, ЦСКА, Славия и Литекс класираха по два отбора на 1/2-финалите за купата на БФС

ЦСКА, Левски, Славия и Литекс се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите (старша възраст, родени 1993 година). Отборите на ЦСКА и Левски преодоляха Асеновец (Асеновград) и Сливен след изпълнение на дузпи, а Литекс се наложи с 2:0 при гостуването си на Макак (Шумен).

Славия удари драматично с 3:2 Черно море (Варна), като пет минути преди края се решително разписа с глава за белите Стоян Георгиев. Тимът на Славия превъзхождаше съперника си през цялото време, създаде повече голови положения, но две грешки в отбраната позволиха на гостите от Варна да стигнат до 2:2.

Школите на Литекс, Славия, ЦСКА и Левски класираха по два отбора на полуфиналите в трите възрасти. Любопитно е, че пир юношите (младша възраст) напред продължава отборът на Левски-Раковски, а момчетата, трениращи на стадион "Георги Аспарухов" отпаднаха. По един отбор напред успяха да излъчат водещите академии на Черноморец (Бургас) и Чавдар (Етрополе) с треньор Петър Пенчев. Черно море (Варна) и Спартак (Пловдив) също имат по един представител на полуфиналите.

Всички резултати от четвъртфиналите в трите възрасти на турнира за Купата на БФС:

ЦСКА - Черно море (Вн)              0:3

Победителите се класират за полуфиналите, които ще се играят през пролетта на 2011-а година.