ЦСКА срази Миньор и при дублиращите отбори

Дублиращият отбор на ЦСКА победи Миньор (Перник) с 3:1 в среща от 21-ия кръг на първенството при „Б” отборите, пред погледа на новия изпълнителен директор на „червените” Пенко Пенков, предаде репортер на Novsport.com.

„Армейците” откриха резултата в 10-ата минута, след като вратарят Караджов с дълъг извеждащ пас намери юношата Самир Аесс, който хладнокръвно матира вратаря на перничани. Половин час след началото на двубоя Димитър Димитров удвои преднината на ЦСКА, след хубав прехвърлящ удар.

В началото на второто полувреме Миньор получи правото да изпълни дузпа, зад топката застана Миранда и хладнокръвно намали резултата. Домакините засилиха натиска си, като на два пъти гредите спасяваха вратаря на „чуковете”. В 87-ата минута Павел Ковачев изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, а техничният му удар оформи крайното 3:1.

ЦСКА: Караджов, Дечев, Димитров, Валериев, Кямил, Величков, Ценков, Папонов, Кирчев, Аесс и Ковачев.