Александър Николов най-полезен за победата на Лубе Чивитанова

Българският национал направи поредния си силен мач в италианската волейболна Суперлига

Българският национал Александър Николов направи поредния си силен мач в италианската волейболна Суперлига, като бе избран за най-полезен играч при победата на тима му Кучине Лубе Чивитанова над Таранто с 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 30:28) като гост. Това е втора поредна индивидуална награда за сина на Владимир Николов, който бе отличен като най-добър и при успеха на Модена с 3:0 преди седмица. Алекс Николов спечели наградата и за най-добър волейболист в Суперлигата за месец декември, когато също два пъти става най-полезен играч за тима си.

Николов отбеляза 15 точки срещу Таранто - 12 от атака, една успешна блокада и два аса. Той имаше и 55% успеваемост при посрещането. От Чивитанова само Адис Лагумджия и Матиа Батоло реализираха повече точки от българина - по 16. Алекс реализира и първия мачбол за тима си при 30:28 в четвъртия гейм.

Тимът от Чивитанова Марке е на четвърто място с класирането с 35 точки от 18 мача, като е само на точка от третия Пиаченца.

Тимът на Радостин Стойчев Верона направи много силен мач и се наложи над втория Перуджа с 3:2 (25:20, 21:25, 25:14, 17:25, 15:13) при гостуването си. Алекс Грозданов игра цял мач за успеха и се отчете с 12 точки - 8 от атака, две блокади и два аса. Рок Можич от Верона бе избран за най-добър в мача с неговите 20 точки.

Отборът на Верона вече изпревари в класирането Алианц Милано е на пето място с 30 точки. Тимът от Милано без контузения Матей Казийски загуби от Падуа с 2:3 (23:25, 25:22, 22:25, 25:21, 16:18).

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“