Дея Спорт обърна Черно море, ЦСКА надви Монтана

Първи четвъртфинални двубои от волейборното първенство

Дея Спорт и ЦСКА постигнаха победи в първите четвъртфинални двубои от първенството на България по волейбол за мъже.

Бургазлии се наложиха с 3:1 (23:25, 25:12, 25:21, 25:23) у дома след обрат срещу Черно море, докато "армейците" се наложиха над Монтана също в четири гейма.

Варненци започнаха по-силно двубоя срещу носителя на купата на България и поведоха с 14:8 и 21:17, за да приключат първата част при 25:23.

Последваха силни изяви за бургазлии, които не оставиха шансове за своя съперник и изравниха при 25:12.

В третия гейм Дея спорт изоставаше с 6:11, но навакса пасива си и поведе след 25:21 в своя полза. Отборът от Бургас се справи със силната игра на Черно море и в заключителните мигове на двубоя. Домакините успяха да обърнат варненци от 15:18 до 25:23 за крайното 3:1.

Най-резултатен в полза на победителите, които водят с 1:0 в серията, стана Лукас Мадалос с 31 точки. Съотборникът му Валентин Братоев добави още 15 пункта.

За Черно море с 20 точки се отличи Симеон Димитров.

В друга среща от четвъртфиналите ЦСКА победи с 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 27:25) домакина Монтана и също има аванс в четвъртфиналната серия.

Монтанци имаха аванс след първия гейм в мача, но след това допуснаха обрат срещу "червените", които изиграха силна четвърта част, спечелена трудно с 27:25.

Във втория и третия гейм възпитаниците на треньора Александър Попов изцяло контролираха събитията на полето в зала "Младост".

Тодор Вълчев и Страхиня Бързакович реализираха по 16 точки за столичани. Фахри Путратама от Монтана беше най-резултатен в мача с 19 пункта.

В събота шампионът Нефтохимик 2010 посреща Берое 2016, докато Левски София е домакин на Пирин Разлог.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“