Левски поведе в полуфиналната серия с Нефтохимик

"Сините" вече имат аванс от 2:1 успеха

Левски София поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия в шампионата на България по волейбол за мъже.

В трети мач от плейофите "сините" се наложиха с 3:1 (27:25, 22:25, 25:18, 25:20) пред собствена публика над Нефтохимик 2010.

В първата част домакините водеха спокойно с 15:10, за да се оттеглят с аванс в срещата при 27:25.

Миналогодишният първенец успя да се върне в срещата при 25:22 в своя полза, но Левски възстанови преднината си при 25:18 в третия гейм.

Четвъртата част отново премина под пълната диктовка на столичани, които контролираха изцяло събитията на полето. Левски натрупа аванс от 17:10, за да затвори двубоя при 25:20 след близо два часа.

Най-резултатен за победителите в зала "Левски София" стана Алехандро Торо със 17 точки. Неговите съотборници Симеон Николов и Светослав Гоцев добавиха по 15 пункта.

За бургазлии с 19 точки завърши Розалин Пенчев. Иван Раич реализира 12 точки в полза на гостите.

Следващата среща от серията между двата отбора е на 13 април в зала "Младост" в Бургас.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“