Левски на полуфинал в мъжкото волейболно първенство

След категоричен успех над Пирин

Левски се класира на полуфиналите на българското волейболно първенство за мъже, след като спечели мач номер 3 срещу Пирин (Разлог) с категоричното 3:0 (25:21, 25:14, 25:18).

Така "сините" си осигуриха серия срещу шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас).

Левски взе първия мач с 3:1 (23:25, 25:22, 25:15, 25:13), а Пирин се наложи във втория с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23).

Левски бе застрашен от загуба срещу Пирин само в първия гейм, когато "сините" все пак надделяха с 25:21.

Столичани взеха втория гейм на 14, а в третия не губеха в нито един момент.

Левски взе първите две точки и Пирин изравни, но следващите три бяха за "сините".

Левски направи решаващата серия в самия край при 18:16, когато Кристиян Алексов сгреши на сервис, а Симеон Николов и на два пъти Светослав Гоцев направиха точки на блокада.

Гърков, който преди двубоя бе на пето място в класацията по точки на първенството, бе най-резултатен със 17 за Левски.

Мариян Наков, който пък е трети в подреждането на точки средно на гейм, отбеляза 14 за Пирин.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“