Левски спечели волейболното дерби с ЦСКА след драма с пет гейма (ВИДЕО)

"Сините" триумфирха с 3:2 гейма

В най-оспорвания мач от съботната програма на НВЛ Левски победи ЦСКА с 3:2 (17:25, 25:22, 24:26, 25:22, 16:14) в зала "Васил Симов". Това беше най-трудния успех на тима на "сините" срещу вечния съперник за първенство, като досега имаха два успеха с 3:0.

ЦСКА започна много по-добре мача и спечели убедително първата част. Левски изравни резултата и водеше в третата част, но тимът на Александър Попов я спечели в края с 26:24. Тимът на Николай Желязков отново изравни геймовете, а в тайбрека се наложи най-вече заради отличното включване на разпределителя Симеон Николов.

Левски изпусна четири мачбола, но затвори мача при петия след грешка на Вълчев от ЦСКА при атака. Симеон Николов и Владимир Гърков отбелязаха по 21 точки за "сините", Страхиня Бързакович от ЦСКА бе най-резултатен в мача с 25.

След изиграването на всички мачове от кръга бяха определени и двойките за ¼-финалите: Дея спорт - Черно море, Левски София - Берое, Нефтохимик 2010 - Пирин Разлог и Монтана - ЦСКА. Играя се до две победи от три мача, като първите срещу са следващия петък.

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“