Марек Юнион Ивкони остава във волейболния елит

След успех над Миньор Перник с 3:1

Марек Юнион Ивкони ще продължи да се състезава сред най-добрите отбори в българския клубен волейбол, след като победи Миньор Перник с 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:18) в мач-плейаут от шампионата.

Марек, който завърши на 11-то място в редовния сезон в Ефбет Супер Волей 23/24 трябваше да извоюва отново мястото си в елита, срещайки в решаващ двубой пернишкия тим, който пък финишира на второ място във Висша лига.

В мача, изиграл се в столичната зала "Христо Ботев", отборът на старши треньора Найден Найденов, показа, че заслужава последния билет за елита, надигравайки съперника и показвайки воля и характер в решаващи моменти.

Двубоят започна добре за тима на Миньор Перник, който поведе в началото на първия гейм с 8:4. Перничани продължиха да контролират развоя на гейма до 18:16, когато Марек обърна нещата след серия от 4 точки - 20:18. Въпреки опитите на Миньор да си върне лидерската позиция отново, Марек не позволи това да се случи и взе частта с 25:23.

Миньор обаче беше твърдо решен да покаже, че има пълното право да се бори за място в елита. Състезателите на Мартин Михайлов демонстрираха борбеност и макар че не успяха да запишат аванс в резултата през целия гейм, след 21:21 спечелиха четири поредни разигравания и изравниха.

Това обаче допълнително мотивира волейболистите на Марек, които в третия гейм подобриха играта си и постепенно натрупаха разлика, за да спечелят с 25:18.

Без особени проблеми състезателите на Найденов успяха да вземат и четвъртия гейм в своя полза, при същия резултат (25:18), след като доминираха напълно на игрището и показаха, че заслужават своето място в елита и през следващия сезон.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“