Нефтохимик 2010 се класира за 1/2-финалите във волейболното първенство

Шампионите надвиха с 3:1 Берое

Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналите в мъжкото волейболно първенство на България. Шампионите победиха с 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 25:17) като гости Берое 2016 и спечелиха серията с 2:0 успеха.

Домакините спечелиха първата част с 25:22, но бургазлии направиха обрат, подобно на първата среща. Воденият от треньора Мартин Стоев състав наложи пълен контрол на полето и не допусна повече изненади до края на мача.

Нефтохичик 2010 имаше най-сериозно превъзходство в последния гейм, когато поведе с 11:7 и 20:15, за да затвори двубоя при 25:17.

Най-резултатен за победителите стана Бранимир Грозданов с 22 точки. Съотборникът му Иван Раич добави още 17 точки.

За домакините с 23 точки се отличи Спас Байрев.

В друга четвъртфинална среща Пирин Разлог се наложи с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) срещу гостуващия Левски София и изравни резултата в серията до 1:1.

Домакините се пребориха за правото да играят решителен двубой, печелейки лесно първите две части. В третия гейм "сините" бяха равностойни почти до самия край, но Пирин успя да приключи мача при 25:23 след близо час и половина.

Най-резултатен за тима от Разлог стана Мариян Наков с 16 пункта. Съотборникът му Радослав Попов добави още 12.

За Левски с по 9 точки завършиха Кристиян Титрийски и Александър Къндев.

Третата среща между двата тима е в столицата на 29 март. Победителят от тази двойка ще играе срещу Нефтохимик 2010 в следващата фаза на първенството.

Втори мачове от четвъртфиналите в мъжкото първенство по волейбол на България (играе се до две победи от три срещи):

Берое (Стара Загора) - Нефтохимик 2010 (Бургас) 1:3 (25:22, 22:25, 21:25, 17:25)
* Нефтохимик 2010 спечели серията 2:0.

Пирин (Разлог) - Левски (София) 3:0 (25:17, 25:21, 25:23)
* Резултатът в серията е равен 1:1 успеха.

от събота:
ЦСКА (София) - Монтана - 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:16)
* ЦСКА спечели серията с 2:0 победи.

Черно море (Варна) - Дея спорт (Бургас) - 3:2 (16:25, 25:14, 16:25, 25:23, 15:13)
* Серията е равна 1:1 победи.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“