Нефтохимик започна с победа полуфинала с Левски

Шампионите спечелиха с 3:1 в София и чакат „сините“ в Бургас тази неделя

Нефтохимик 2010 започна с победа участието си на полуфиналите в първенството на България по волейбол за мъже.

В първя мач от серията бургазлии се наложиха с 3:1 (15:25, 25:23, 25:18, 27:25) над домакина Левски София.

Шампионите от миналия сезон изгубиха първия гейм с 15:25, но след това контролираха събитията на полето, за да се поздравят с пълен обрат, дошъл след близо два часа игра.

"Сините" показаха добра игра във втората и четвъртата част, но опитният отбор, воден от треньора Мартен Стоев, успя да извлече максимума в най-важните моменти от двубоя в столицата.

В четвъртата част Левски пропусна геймбол при 24:23 в своя полза, след което Нефтохимик 2010 съумя да приключи мача при 27:25.

Иван Раич се отличи с 25 точки за победителите. Съотборникът му Розалин Пенчев добави още 15 пункта.

За Левски с 16 точки се отличи Венислав Антов. Майкон Морейра реализира 15 точки за "сините".

Втората среща между двата състава е на 7 април в Бургас.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“