ОБЗОР: Берое удари Левски, ЦСКА с успех в НВЛ

Пирин (Разлог) изненадващо би Дея спорт в Бургас – резултати и класиране

Берое се наложи над Левски с 3:2 (25:20, 10:25, 25:18, 18:25, 15:12) в Стара Загора в мач от предпоследния XXI кръг от редовния сезон на волейболното първенство при мъжете.

Домакините два пъти повеждаха в резултата, като в крайна сметка имаха нужда от тайбрек за крайния успех. Това е първа победа на Берое над Левски от 2022 година, а тимът победи в рамките на десет дни и двата столични гранда след успеха и над ЦСКА, и то в София. Спас Байрев отбеляза 18 точки за старозагорци, а за най-полезен в мача бе избран капитанът на Берое Руси Желев, койтжо помогна с 13. Най-резултатен в мача бе Венислав Антов от „сините“ с 19 точки. Берое имаше предимство най-вече при блокадата – със 17 реализирани точки срещу 7 за съперника.

Пирин Разлог сензационно победи Дея спорт в Бургас с 3:1 (27:25, 25:23, 33:25, 25:23). Особено инфарктен бе третият гейм, в който тимът от Разлог пропусна няколко мачбола, а Дея спорт в крайна сметка остана в мача, като се наложи с 35:33. Капитанът Радослав Попов се отчете с 16 точки за Пирин, цели 32 реализира за Нефтохимик Лукас Мандалоз, но другите му съотборници не му помогнаха много. Дея спорт ще успее да задържи първото си място в редовния сезон, Левски София запази разликата от 2 точки от третия Нефтохимик.

ЦСКА надигра Марек Юнион-Ивкони с 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 26:24) в последния мач в Дупница в елитния волейбол, тъй като е известно, че домакините напускат града. Мачът бе близо до тайбрек, след като Марек водеше с 21:16 в четвъртия гейм, но в крайна сметка загуби частта и целия мач. Сърбинът Страхиня Бързакович отбеляза 23 точки за „червените“, а най-резултатен в целия мач бе Цветелин Цветанов от Марек с 26 точки.

В един от най-оспорваните двубои Черно море надигра шампиона Нефтохимик с 3:2 (25:19, 17:25, 25:22, 18:25, 15:13). Мирослав Градинаров бе най-полезният играч на „моряците“ с 21 точки, по 14 реализираха Симеон Димитров и Борис Начев. За тима на Мартин Стоев най-резултатен бе Бранимир Грозданов с 19.

В дербито на дъното на класирането Хебър се наложи като домакин над последния Раковски с 3:0 (25:17, 25:19, 25:18). Александър Кордев отбеляза 19 точки за тима от Пазарджик, Калоян Вълчинов помогна с 15 за успеха. За Раковски най-резултатен бе Боян Христов с 12. Хебър успя да измести от десетото място в класирането тима на Добруджа.

Монтана също не срещна затруднения с Добруджа, налагайки се с 3:0 (25:17, 25:20, 25:13). Фахри Путратама бе най-резултатен в мача с 14 точки, Калчев реализира 13. Николай Иванов поведе Добруджа с 11 пункта.

РЕЗУЛТАТИ ОТ XXI КРЪГ НА НВЛ:

Берое 2016 – Левски София    – 3:2 (25:20, 10:25, 25:18, 18:25, 15:12)
Черно море – Нефтохимик 2010 – 3:2 (25:19, 17:25, 25:22, 18:25, 15:13)
Дея спорт – Пирин Разлог     – 1:3 (25:27, 23:25, 35:33, 23:25)
Хебър – Раковски 1964        – 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)
Марек Юнион-Ивкони – ЦСКА    – 1:3 (23:25, 25:20, 16:25, 24:26)
Монтана – Добруджа           – 3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“