ОБЗОР: Левски измести Нефтохимик от второто място в НВЛ (ВИДЕО)

Берое спечели с тайбрек гостуването си на Пирин в Разлог

Отборът на Левски София си върна второто място в класирането на Националната волейболна лига за мъже след победа с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21) гейма над шампиона Нефтохимик 2010 като гост в среща от 18-ия кръг.

Двубоят в зала "Младост" в Бургас бе много равностоен и бе решен от минимални разлики в края на всеки от четирите гейма.

Левски започна малко по-добре мача и поведе с 5:2 точки, но бургазлии изравниха при 12:12 и поведоха за пръв път при 16:15. Нефтохимик водеше и с 21:20, но в края на гейма играчите на Левски бяха по-концентрирани и обърнаха до 25:23.

Във втория гейм ситуацията бе сходна. Воденият от старши треньора Николай Желязков тим на Левски поведе с 13:10, след което Нефтохимик обърна до 17:16. Последва нова точкова серия за гостите от София, които с по-добър сервис успяха да спечелят втория гейм с 25:21.

Нефтохимик показа най-добрата си игра в третия гейм, в който възпитаниците на старши треньора Мартин Стоев водеха с четири точки при 14:10 и при 18:14. С много добро представяне на блокада и няколко отлични сервиса на Симеон Николов обаче Левски изравни при 23:23. "Сините" обаче не успяха да направят повече точки в гейма и така домакините измъкнаха третата част.

В четвъртия гейм Нефтохимик започна по-добре и до средата на гейма изглеждаше, че ще се играе и тайбрек. Последва обаче ново събуждане на блокада и на сервис за "сините", което донесе нов обрат и крайното 25:22.

За Левски победата е 14-а в 18 срещи, докато Нефтохимик остава трети в класирането с 13 победи. Лидер е другият бургаски тим - Дея, който има 16 победи в 17 мача.

Най-резултатен за Левски бе Владимир Гърков с 24 точки. Още 16 наниза Венислав Антов, а Майкон Морейра остана с 13.

За тима на Нефтохимик, който допусна първа загуба под ръководството на Мартин Стоев, Иван Раич и Бранимир Грозданов бяха най-резултатни с по 15 точки.

В другия мач от кръга, игран днес, Берое спечели гостуването си на Пирин в Разлог с 3:2 (20:25, 25:21, 20:25, 25:22, 15:10). Победата позволи на старозагорци да изпреварят съперника си на шестото място в класирането.

За Берое Спас Байрев бе над всички с 27 точки, а Руси Желев прибави 16. За Пирин Мариян Наков и Кристиян Алексов отбелязаха по 15 точки.

Първенство на България по волейбол за мъже, резултати от XVIII кръг:

Пирин Разлог - Берое  2:3 (25:20, 21:25, 25:20, 22:25, 10:15)
Нефтохимик 2010 - Левски София 1:3 (23:25, 21:25, 25:23, 21:25)

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“