ОБЗОР: Нефтохимик пречупи с тайбрек Монтана в дербито на НВЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране

Нефтохимик 2010 победи трудно с 3:2 (25:22, 18:15, 25:21, 19:25, 15:12) Монтана в дербито от 19-ия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

Шампионите водеха с 8:3 в тайбрека, за да спечелят с 15:12 след повече от два часа игра. Преди това съперниците размениха по два гейма, като бургазлии на два пъти повеждаха в двубоя, но монтанци се добраха до решителна пета част.

Това беше 14-ти успех за Нефтохимик 2010 през кампанията и седми под ръководството на треньора Мартин Стоев. Отборът от Бургас е на трета позиция в класирането.

"Като цяло след загубата от Левски за нас беше много важно да дойдем тук много агресивни и да покажем, че поражението е било грешка. И мисля, че го показахме. По повод това, че заиграхме с три четворки - имаме и План В и План С. Надявам се до плейофите да подобрим формата си и дано да вземем титлата", заяви пред камерата на Макс Спорт 2 посрещачът Бранимир Грозданов, който завърши като топреализатор на двубоя с 21 точки.

За Монтана с 19 точки се отличи Кристиан Валчак. Домакините се намират на пето място в шампионата.

В друга среща от кръга Левски София победи у дома Раковски с 3:0 (25:22, 25:9, 25:18). Николай Стефанов беше най-резултатен в полза на столичани с 13 точки. В състава на "сините" играха само волейболисти, отраснали в школата на клуба. почивка за този двубой получиха Светослав Гоцев, Алехандро Торо и Майкон Морейра.

Левски София е на второ място в класирането с 44 точки, докато Раковски заема 12-та позиция.

РЕЗУЛТАТИ ОТ XIX КРЪГ НА НВЛ:

Марек Юнион-Ивкони - Добруджа 07    2:3 (17:25, 18:25, 25:11, 25:22, 16:18)
Хебър - Дея спорт                   0:3 (17:25, 22:25, 18:25)
Монтана - Нефтохимик 2010           2:3 (22:25, 25:18, 21:25, 25:19, 12:15)
Левски София - Раковски-1964        3:0 (25:22, 25:9, 25:18)

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“