СИН ТРИУМФ! Левски с титла във волейбола след 15-годишна пауза (ВИДЕО)

Тимът на Николай Желязков срази ЦСКА с 3:1

Левски спечели 15-та титла в мъжкия шампионат по волейбол при мъжете след трети пореден успех над ЦСКА във финалната серия.

Тимът на Николай Желязков срази "червените" след обрат с 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:21) пред пълни трибуни в своята зала "Левски София.

За "сините" триумфът е първи от 2009 година насам.  За ЦСКА, взел рекордните 30 шампионски отличия, не е печелил златните медали от сезон 2010-2011.

В първия гейм "червените" поведоха със 7:2, но Левски успя да се върне в двубоя при 7:9. "Сините" дори изравниха при 11:11, но воденият Александър Попов състав взе аванс в мача след 25:23.

Във втората част на дербито в пълната зала "Левски София" домакините водеха с 10:6 и 18:15, за да възстановят равенството в мача след категоричното 25:19.

Третият гейм се оказа решителен за крайния изход на двубоя и серията. Левски натрупа преднина при 13:10, но ЦСКА изравни при 16:16. Последва нова силна серия в атака за домакините, които направиха обрат при 25:20.

В последната част младият състав на "сините" отново игра на високо ниво и събитията на полето бяха изцяло в полза на възпитаниците на треньора Николай Желязков. Левски направи силна поредица от разигравания и взе преднина от 14:12 и 22:20, за да подпечата успеха си с 25:21 след успешна атака през центъра на бразилеца Майкон Морейра.

Най-резултатен за победителите стана Кристиян Титрийски с 18 точки. Неговият съотборник Владимир гърков добави още 17. За "червените" с 24 пункта се отличи Страхиня Бързакович.

България без титулярните си посрещачи в Лигата на нациите

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите