ЦСКА е на финал след обрат над Левски

"Сините" срещу Славия в спор за третото място

ЦСКА е на финала в женския шампионат по волейбол. В трета полуфинална среща "червените" се наложиха драматично с 3:2 (18:25, 22:25, 28:26, 27:25, 16:14) у дома срещу Левски София и триумфираха в серията с 2:1 успеха.

ЦСКА достигна до трети пореден сблъсък за титлата, където ще се изправи срещу шампиона и хегемон през последното десетилетие Марица Пловдив.

В зала "Васил Симов" гостенките спечелиха първите два гейма с 25:18 и 25:22 и дадоха сериозна заявка за участие във финала. "Червените" успяха да се мобилизират след колебливото начало и достигнаха до обрат. "Сините" водеха с 21:18 и 22:20 в третата част, но загубиха с 26:28.

В четвъртия гейм Левски отново имаше преднина от 20:17, но не успя да я съхрани и изгуби драматично с 25:27.

В тайбрека домакините отново показаха по-сериозна мобилизация в и се наложиха трудно с 16:14 след нови равностойни разигравания.

В двубоя за третото място в шампионата Левски София ще срещне Славия.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“