ЦСКА е първият полуфиналист във волейболното първенство

"Червените" чакат победителя от Дея спорт и Черно море

Отборът на ЦСКА се превърна в първия полуфиналист в мъжкото волейболно първенство. "Червените" спечелиха четвъртфиналната серия с Монтана с 2:0 успеха след победа във втория мач с 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:16) гейма.

Както и в първата среща преди три дни, така и сега тимът на ЦСКА трябваше да прави обрат.

Гостите от Монтана започнаха по-добре срещата и взеха първия гейм с 25:18. Те отвориха разлика от шест точки в средата на гейма и до края нямаха проблеми да я задържат.

Ролите се размениха във втория гейм. В него "армейците" поведоха с 14:10, но Монтана показаха харектар и в края намали изоставането си само до точка. Гостите обаче нямаха сили за нещо повече и предодоха втория гейм след 25:22.

Решителен за изхода на мача се оказа третият гейм. В него ЦСКА игра с предимство през цялото време, а Монтана отново опита да навакса в края. Това не се случи и след 25:21 домакините пречупиха психически съперника си.

В четвъртия гейм на терена имаше само един тим - този на домакините, който спечели с 25:16.

Най-резултатен за ЦСКА бе Страхиня Бързакович с 32 точки. Александър Симеонов завърши с 13 точки.

В състава на Монтана Кристиан Валчак реализира 18 точки, а Самуил Вълчинов добави 15.

В полуфиналите ЦСКА ще играе с победителя от двойката между шампиона от редовния сезон Дея спорт и Черно море.

Резултатът в серията е равен - 1:1 победи, а в четвъртък в Бургас предстои решителен трети мач.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“