ЦСКА с категоричен успех над Марица при жените

11 поредна "червена" победа

ЦСКА постигна 11-ата си победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени, след като спечели категорично с 3:0 (25:17, 25:19, 25:21) гейма при визитата си на Марица 2022 в Пловдив. С успеха „червените“ временно изпревариха състава на Левски на втората позиция в класирането и вече са с актив от 29 точки, но и с мач повече от „сините“. Тимът на Марица 2022 е шести в подреждането с 12 точки, колкото има и Дея спорт (Бургас).

Двубоят в зала „Колодрума“ започна равностойно и двата тима вървяха точка за точка. Домакините първи успяха да отворят преднина от 3 точки при 11:8, която обаче „червените“ веднага заличиха и поведоха със 17:14. Стигна се до 20:15 в полза на ЦСКА и отборът, воден от Юлия Иванова, не изпусна аванса си, за да спечели първата част с 25:17.

Вторият гейм отново стартира с поделено надмощие. Постепенно обаче столичният тим взе инициативата и излезе напред в резултата - 14:11. „Червените“ поддържаха преднината си със силен сервис и стабилна игра в защита и така взеха и втората част след 25:19.

Марица 2022 взе ранен аванс от 5:1 в началото на третия гейм, но ЦСКА изравни до 8:8. Стигна се до 18:16 за гостите от София, които в заключителните моменти на гейма показаха по-голяма концентрация, за да затворят мача след 25:21.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“