ЦСКА загуби с 0:3 от Ираклис в Шампионската лига

"Армейците" изпускат съперника в първия гейм

ЦСКА загуби с 0:3 при гостуването си на Ираклис (Солун) в първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Българският шампион игра бе равностоен на съперника в по-голямата част от срещата, но липсата на опит в подобни двубои наклони везите в полза на Ираклис. Като титуляр за домакините игра капитанът на българския национален отбор Пламен Константинов, а "армейците" бяха подкрепяни от внушителна агитка от около 300 души.

Възпитаниците на Сашо Попов започнаха много уверено двубоя и имаха всички шансове да спечелят първия гейм. Българите поведоха с 8:4 при първата техническа пауза, а при втората преднината им бе една точка - 16:15. "Червените" изпуснаха цели 7 възможности да запишат гейма на своя сметка, което бе използвано от Ираклис и гърците поведоха в резултата след 34:32 в първия гейм.

Това видимо не разколеба ЦСКА и те поведоха със 7:1 в началото на втория гейм. Изоставането в резултата мотивира домакините и те обърнаха резултата до второто техническо прекъсване, повеждайки с 16:15. Обратът окуражи гърците и те дръпнаха с няколко точки, което им бе достатъчно да спечелят втория гейм - 25:22.

Константинов и компания имаха превъзходство в третия гейм и поддържаха преднина от 3-4 точки. Българите дадоха всичко от себе си, за да направят обрат, като се доближиха до разлика от две точки - 18:20. Това се оказа недостатъчно и гърците успяха без проблем да удържат преднината си. Така ЦСКА загуби първия си мач в групата, а следващата сряда приема турския гранд Фенербахче в зала "Христо Ботев".

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“