Екундайо Джайеоба дебютира за Вихрен при победата с 1:0 над Пирин(Банско)

Екундайо Джаеоба игра едно полувреме за Вихрен при победата на тима с 1:0 над вторидивизонния Пирин (Банско) в последната предсезонна контрола за двата отбора.

Бившият нападател на Левски, Локомотив (Пловдив) и Черноморец (Бургас) се включи добре в мача и почти сигурно ще подпише с тима от курортния град.

Единственото попадение за Вихрен в контролата, която се игра на терена с изкуствена настилка в Сандански, вкара Христос Маладенис в 69-ата минута на мача с глава.

Домакините стояха по-добре през цялото време на срещата и пропуснаха да победят с по-голяма разлика.

В 10-ата минута на двубоя Младен Стоев от фаул изпробва със силен удар рефлекса на Иван Христов, но младият вратар на Банско се справи и улови топката.  В 38-ата минута Десислав Русев изпусна най-чистото положение за Вихрен, след като отблизо, с глава не уцели рамката на вратата.

Пет минути по-късно, отново Русев проби по лявото крило, успя да подаде към Златковски, който от удобна позиция не успя да насочи топката към вратата на съперника. При резултат 0:0 двата отбора се оттеглиха на почивка.
През първото полувреме, контузия в глезена получи Емил Тренков, който бе заменен от Бруно Паес едва десет минути по-късно.
След подновяването на играта, Вихрен отново бе по-добрият отбор на терена, но с нов пропуск в 53-ата минута се отчете Бруно Паес, който след късо изпълнение на ъглов удар, центрира ниско по земята, но топката в последния момент бе избита с крак от защитник на гостите.
В 69-ата минута, обаче, гръцката звезда в състава на отбора от Сандански, нямаше как да сбърка и вкара единственото попадение, донесло победата на неговия отбор. Тогава Маладенис засече отдясно центриране на Златковски и с глава матира Аршинков за 1:0.
До края на мача ще се запони със силен удар от границата на наказателното поле на Валери Георгиев и отлично спасена топка от Аршинков, както и фрапантен пропуск на Маладенис в 89-ата минута.
Тогава вкарвалият на Реал (Мадрид) не успя да вкара от два метра отбита  топка от фаул на Еривертон и я прати право в ръцете на вратаря Аршинков.
Гостите от Банско отпраявиха едиснвеният удар в мача по посока вратата на Вихрен в самия край на мача чрез Емил Драчев. При резултат 1:0 в полза на Вихрен завърши и мача. Санданчани на 1 март играят с Левски в София в мач от пролетния полусезон на "А" група, докато Пирин (Банско) посреща у дома Ботев (Криводол).
Срещата изгледа и президентът на Вихрен Константин Динев и неговата съпруга Емилия.
Любопитното тук е, че изпълнителният директор на тима от Банско Георги Коцев взе якето на капитана на неговият отбор Красимир Дурчов и загърна фолгърлат, която бе премръзнала от студа.