2. Втора лига
  3. Любимец също подхлъзна Локо Пловдив в Сандански

Любимец също подхлъзна Локо Пловдив в Сандански

Отборът на Емил Велев падна с 0:1 от лидера в Източната "Б" група

Локомотив (Пд) записа втора загуба в контролите през 2012 година. Този път черно-белите отстъпиха на лидера в Източната „Б“ група Любимец с 0:1 на градския стадион в Сандански. Единственото попадение падна в 79-ата минута и бе дело на пловдивчанина Иван Минчев, съобщава официалният сайт на Локомотив Пловдив. Халфът, който е юноша на Векта (Пд), получи топката пред наказателното поле и с плътен удар изненада вратаря Стоян Ставрев.

Първото положение за Локомотив дойде в 8-ата минута, когато Драги Коцев получи извеждащ пас на Йордан Тодоров, но шутира в аут. Малко след това Карвальо засече с глава центриране от крилото, но топката отново профуча покрай вратата.

Смърфовете създадоха аналогична ситуация в края на полувремето. Тогава Даниел Георгиев центрира остро в пеналта, където защитниците Бенжелюн и Дяков скочиха за топката. Французинът отправи силен удар с глава, но би покрай гредата. В 44-ата минута Локо бе най-близо до откриване на резултата. Жереми Родригес напредна по дясното крило и пробва силен диагонален шут. Топката влизаше под гредата, но вратарят на Любимец се разтегна и акробатично изби в корнер.

След почивката възпитаниците на Емил Велев отново продължиха да доминират на терена, но така и не стигнаха до гол. В 60-ата минута Родригес центрира отдясно и намиращият се на проби Ревиво засече с глава, но вратарят Стефан Стойчев изби. Пет минути по-късно той бе заменен от започналия кариерата си на Лаута Дебърлиев, който също се прояви, избивайки в корнер силен шут на Христо Спасов.

Локомотив започна мача в следния състав:
12. Стоян Ставрев, 2. Жереми Родригес, 5. Юнес Бенжелюн, 99. Танко Дяков, 14. Михаил Венков, 7. Йордан Тодоров, 24. Даниел Георгиев, 10. Шай Ревиво, 29. Драги Коцев, 19. Базил де Карвальо, 21. Илиян Йорданов.

След почивката на смяна влязоха:
16. Христо Златински, 20. Борис Бисеров, 3. Валери Георгиев, 11. Даксон, 9. Менди, 66. Любомир Витанов, 25. Ангел Йошев, 18. Христо Спасов, 55. Станислав Маламов и 26. Янко Ангелов.
Чиликов иска двама нови в Дунав

Треньорът държи да се гради отбор за следващата година

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Добруджа победи с 1:0 Локо ГО преди сблъсъка с ЦСКА