Миньор смаза Велбъжд с 6:1 за най-убедителната си победа през сезона

Капитанът Томислав Павлов вкара хеттрик само за 8-9 минути в края

Миньор Перник записа най-убедителната си победа от началото на сезона след разг­ром с 6:1 над Велбъжд Кн. Двубоят се игра на неутрален терен в Дупница заради нака­зание на жьлто-черните.

Сре­щата започна зле за „чукове­те”. Още в първата минута Мирослав Петров изведе гости­те с гол от фаул. Перничани обаче реагираха и в 11-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Ударът на То­мислав Павлов обаче бе спа­сен.

Чуковете все пак израв­ниха в 22-ата минута. Иво Райков намери Андреас Васев в наказателното поле и той се разписа за 1:1. Пак Васев бе точен в края на полувремето за пълния обрат - 2:1.

След почивката натискът на Минь­ор се усили. В 51-ата минута Олегов с глава след корнер уби интригата - 3:1. Капитанът на перничани Томислав Пав­лов пък се развихри в послед­ните 10 минути от срещата, като отбеляза хеттрик раз­писвайки се в 80, 83 и 90-ата минути.

В сряда Миньор иг­рае полуфинал за купата на аматъорската лига срещу Бенковски Бяла в Луковит.