Вихрен би Септември, гонят Дайо Джайеоба от Сандански

Нападателят хвърли фланелката си на терена, гонят го за неуважение

Вихрен (Сандански) спечели домакинството си на Септември (Симитли) с 3:1 в мач от 28-я кръг на Западната „Б” група, предаде репортер на Novsport.com.

Попаденията за домакините отбелязаха Светослав Георгиев и Евгени Йорданов, който се разписа на два пъти. Вихрен остава на четвъртата позиция във временното класиране с 50 точки и пет зад лидера Банско.

Срещата бе белязана със скандал, разиграл се в 63-ата минута, когато нападателят на домакините Екундайо Джайеоба захвърли демонстративно фланелката си на терена, когато разбра, че ще бъде заменен.

След мача треньорът на Вихрен Йордан Боздански заяви, че подобно поведение и неуважение към публиката няма да бъде толерирано и Джайеоба ще бъде отстранен от отбора. Боздански добави, че ако решението зависеше от него нигериецът ще бъде отстранен от отбора още тази вечер.

Специалистът съобщи, че окончателното решение ще бъде обсъдено с кмета на Сандански Андон Тотев и председателя на Управителния съвет Георги Манолев.