Вихрен победи Добруджа с 2:0 в контролен мач

В първия си контролен мач от лятната подготовка отборът на Вихрен победи Добруджа с 2:0 с голове на Екундайо Джайеоба в 83-ата минута и на Владимир Кабранов в 84-ата минута

В първия си контролен мач от лятната подготовка отборът на Вихрен победи Добруджа с 2:0 с голове на Екундайо Джайеоба в 83-ата минута и на Владимир Кабранов в 84-ата минута.

Още в седмата минута атакуващият десен защитник Кирил Джоров слаломира по десния фланг с топката, центрира високо в наказателното поле на Добруджа и с глава обстрелва вратаря Николов, но стражът на гостите не допусна изненада. Минута по-късно Стоев след не добре изчистена топка от защитата на Добруджа насочи топката към опразнената врата на гостите, но не бе точен и тя излезе в аут. В 15-ата минута Младен Стоев от фаул стреля остро към вратата на Добруджа, топката премина през куп футболисти и нямаше кой от домакините да я отклони в мрежата зад Николов. На два пъти Абушев от Вихрен се озова в удобни позиции за гол срещу противниковата врата, но Христо Николов се намеси навреме и не допусна попадение.
Единственото по-опасно положение пред вратата на Вихрен бе в 42-ра минута. Тогава Недко Ангелов изскочи сам срещу Годжев, но стражът на Вихрен изби майсторски в корнер.

През второто полувреме старши треньорът на Вихрен Филип Филипов даде шанс за игра на новодошлите по време на подготвителния цикъл вратар Велчев и полевите играчи Кабранов, Терзийски, Велков, Милчов, Брестовишки и  Попвасилев.
И втората част на контролата премина под диктовката на Вихрен. Играеше се предимно в половината на Добруджа, като Кабранов, Милчов, Бресковички и Генчев насочваха удобни топки към Джайеоба, но добре познатият футболист беше стабилно пазен от защитата на гостите.
Превъзходството на отбора на Вихрен се увенча с успех в последните минути на срещата. В 83-ата минута при контраатака Брестовички обстрелва вратата на Добруджа, стражът на гостите се опита да избие топката, но Джайеоба го изпревари и я изпрати в мрежата за 1:0. В следващата минута Владимир Кабранов приложи своите специалитети в новия си отбор и от 40 метра изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите за 2:0.
Стартови състави:

Вихрен: Годжев, Джоров, В.Георгиев, Тренков, Св.Георгиев, Иванов, Андреев, Петров, Стоев, Абушев, Русев (Велчев, Харизанов, Терзийски, Еламе, Брестовички, Илчов, Кабранов, Генчев, Попвасилев, Велков, Джайеоба)

Добруджа:Николов, Ат. Георгиев, Димитров, Божанов, Загоров, Костов, Бонев, Данков, Галинов, Ив.Георгиев, Симеонов (Дянков, Р.Галинов, Кискинов, Василев, Димов, Йосифов, Няголов, Колев)