2. - Англия
  3. Барселона изпрати М`Гладбах към Лига Европа с 4 гола (ВИДЕО)

Барселона изпрати М`Гладбах към Лига Европа с 4 гола (ВИДЕО)

Манчестър Сити не успя да пречупи у дома Селтик

Барселона се наложи категорично с 4:0 над Борусия Mьонхенгладбах в последния мач от група С в Шампионска лига. Двубоят бе без значение, тъй като мач преди края груповата фаза всичко бе решено – Барселона завършва като победител, втори е Манчестър Сити, трети е Борусия М`Гладбах, а на последно място е Селтик. Все пак каталунците приключиха участието си с класа, като зарадваха феновете на „Ноу Камп” с четири гола и завършиха с 15 точки в актива си. М`Гладбах остава с 5 точки и продължава в турнира Лига Европа.

Барселона очаквано доминираше през първата част и въпреки добрата игра на М`Гладбах в дефанзивен план домакините завършиха полувремето с гол аванс.

В 16-ата минута Лионел Меси пое на метри от дъгата на пеналта, задържа топката между няколко защитника и пусна към включващия се отдясно Арда Туран. Турският футболист спря в близост до аутлинията и бързо върна на Меси, който с точен шут откри резултата.

Две минути по-късно аржентинецът бе близо до втори гол, но вратарят на гостите показа класа и спаси. Иниеста намери Меси в пеналта, последва удар и рикошет във Васергаард, но Зомер се намеси подобаващо и опази мрежата си от втори гол.

Андре Гомес не успя да намери очертанието на вратата, засичайки от движение, а опасен удар на  Меси малко преди почивката бе спрян навреме от бранител на немския тим.

Гостуващият тим започна нападателно второто полувреме , но устремът бе спрян бързо от каталунците, които удвоиха в 50-ата минута. При бърза атака отдясно Иниеста центрира, топката се отклони в крака на бранител към далечния край на вратата, където Арда Туран с глава насочи точно в мрежата за 2:0.

Само три минути по-късно М`Гладбах тотално капитулира след нова образцова атака на домакините. Алексис Видал намери Туран в наказателното поле, а при последвалия удар вратарят на гостите бе хванат в движение и само изгледа влизащото в мрежата кълбо.

Добра възможност за гол след почивката за гостите се откри в 65-ата минута, Хан излизаше сам срещу вратаря на Барселона, но бе застигнат от Масчерано и последва чист шпагат на бранителя, въпреки протестите на немския тим за дузпа.

В 67-ата минута Арда Туран се възползва от грешка на отбраната, която през втората част сякаш си бе взела почивка, и след пас на Пако Алкасер оформи своя хеттрик.

Влезлият като резерва за М`Гладбах Джонсън бе изведен в 81-ата сам срещу Силесен, успя да финтира стража, но топката му избяга и предпочете да не бие от малък ъгъл, а да подава, но го направи много неточно.

В другият двубой от групата, който също не бе от значение за крайното разпределение, Манчестър Сити имаше сериозни проблеми срещу аутсайдера Селтик, който напусна европейската сцена с чест, измъквайки точка от срещата играна на „Етихад”.

„Гражданите” бяха шокирани в 4-ата минута, когато Патрик Робъртс бе точен за Селтик.

Футболистите на Пеп Гуардиола се отърсиха бързо от неприятната изненада и четири минути по-късно изравниха чрез Ихеаначо.

Резултатът остана непроменен до края на мача и двата тима разделиха точките.

Манчестър Сити завърша груповата фаза втори  с 9 точки, а Селтик остава последен с 3.

Жребият за осминафиналите в Шампионска лига ще бъде теглен на 12 декември, понеделник.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)