3. Милан с нова грешна стъпка в Серия А (ВИДЕО)

Милан с нова грешна стъпка в Серия А (ВИДЕО)

”Росонерите” завършиха наравно 0:0 като гост на Киево, Парма и Лацио също не се победиха

Отборът на Милан направи нова грешна стъпка в италианската Серия А, след като завърши наравно 0:0 като гост на Киево. Двубоят от 12-ия кръг на първенството се игра на стадион „Марк’Антонио Бентегоди”.

Равенството бе четвърто за „росонерите” в Серия А през настоящия сезон, а след този мач Милан се намира на 10-ото място и е с актив от 13 точки, като изостава с цели 19 зад лидера в подреждането Рома. Киево продължава да бъде на последната 20-та позиция с едва 6 точки.

Една от първите по-интересни ситуации в днешния двубой бе в 8-ата минута, когато Филип Мексес засече с глава центриране на Кака, но не успя да намери рамките на вратата. Киево отвърна с удар на Марсело Естигарибиа, но топката не попадна в целта. Рикардо Монтоливо също се отчете с неточен удар за Милан, а в 17-ата минута далечен изстрел на Естигарибиа бе спасен от Кристиан Абиати. Бостян Сезар не успя да намери очертанията на вратата малко след това, а удар на Съли Мунтари бе отразен от стража на домакините Кристиан Пуджони.

До почивката Милан пропиля няколко добри възможности пред вратата на противника. В 22-ата минута с неточен удар за „росонерите” се отчете Найджъл де Йонг. В края на първата част два пропуска направи Андреа Поли, а удар с глава на Кристиан Сапата не попадна в целта.

През втората част Милан доминираше, но гостите направиха доста пропуски пред противниковата врата. Още в самото начало на второто полувреме Съли Мунтари пробва удар към Кристиан Пуджони, но кълбото не попадна в рамките на вратата. В 52-ата минута Сирил Терео стреля към Кристиан Абиати, който спаси, а след това Лука Ригони не намери целта. Рикардо Монтоливо се отчете с неточен изстрел за Милан.

В следващите минути Кака нанесе удар към вратата на Киево, но топката излезе в аут. Изстрели на Урби Емануелсон и Филип Мексес бяха спасени от стража на домакините. Робиньо и Андреа Поли също направиха пропуски за Милан.

В 80-ата минута Робиньо бе много близко до това да открие резултата, но ударът му срещна дясната греда. В 83-ата минута „росонерите” останаха с десет души, след като втори жълт картон получи Рикардо Монтоливо. Малко след това Алесандро Матри стреля неточно за гостите, а в 89-ата минута удар на Робиньо бе блокиран. Домакините също завършиха срещата с десет души, след като в добавеното време Серджо Пелисиер набързо си изкара два жълти картона.

В друг мач от този кръг Парма и Лацио завършиха наравно 1:1. Двубоят се игра на стадион „Енио Тардини”.

И двете попадения паднаха през второто полувреме. Гостите от Лацио поведоха в 50-ата минута с гол на Балде Диао Кейта, а крайното 1:1 оформи Алесандро Лукарели в 64-ата. Домакините от Парма останаха с десет души на терена в 86-ата минута, когато директен червен картон получи Алеандро Роси.

Парма се намира на 11-ото място и е с 13 точки, а Лацио е осми с 16.

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1