3. Погба донесе нови три точки на Ювентус (ВИДЕО)

Погба донесе нови три точки на Ювентус (ВИДЕО)

Разликата с втория Рома е вече 11 точки след успеха с 1:0 над Сасуоло

Ювентус увеличи преднината си на 11 точки  пред втория във временното класиране в Серия А Рома, след като постигна трудна победа с 1:0 над Сасуоло в двубой от XXVI кръг. „Бианконерите” доминираха през целия двубой, но победното попадение падна едва в 82-ата минута, а негов автор бе Пол Погба.

Домакините натиснаха още в първите минути, а Маркизио отправи добър удар в 12-ата минута, който обаче не намери рамката на вратата.Киелини имаше шанс да отбележи след половин час игра, но също не бе достатъчно точен и ударът му с глава премина  на сантиметри от напречната греда. Карлос Тевес нанесе първия точен удар в двубой в 33-ата, но Консили бе заел добра позиция и отби топовния изстрел на аржентинеца.

Юве продължи с офанзивата си и през втората част, но точността убягваше в ударите на домакините. Консили се намеси добре при далечен шут на Погба, а Тевес пропусна да се разпише в 58-ата, след като заложи на силата и прати топката встрани от лявата греда.

В 82-ата прекрасен удар на Пол Погба вдигна на крака трибуните на „Ювентус Стейдиъм”. Центриране на Пепе бе овладяно от френския халф, който без забавяне с брилянтен шут от дъгата на големия пеналт прати топката в долния ляв ъгъл на Консили, осигурявайки победата на Юве.

Ювентус води в класирането в Италия с 61 точки, оставяйки зад себе си Рома на цели 11 пункта, като по този начин интригата е почти загубена. Сасуоло е на 13-о място с 29 точки, на девет от зоната на изпадащите, но бележи сериозен спад във формата си, записвайки четвърто поредно поражение.

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)