2. - Италия
  3. Чочев бележи, но Палермо допусна загуба у дома (ВИДЕО)

Чочев бележи, но Палермо допусна загуба у дома (ВИДЕО)

Торино и Пескара направиха голов спектакъл, Интер и Киево с победи в днешния кръг

Аталанта спечели с 3:1 гостуването на Палермо в днешния 24-и кръг на Серия А в Италия. Ивайло Чочев започна като титуляр за Палермо  и игра 74 минути, като дори вкара гол за своя тим в 41-ата минута.

Андреа Конти откри резултата на „Ренцо Барбера” в 19-ата минута, а Гомес удвои седем по-късно.

Чочев се разписа малко преди почивката след асистенция на Бруно Енрике, но резервата на Аталанта Кристанте сложи точка на спора в 78-ата минута.

Аталанта е на 4-о място с 45 точки, докато Палермо е в зоната на изпадащите с 14 пункта.

В същото време Торино и Пескара сътвориха истинско голово шоу, като краен победител в голеадата излязоха „биковете” с резултат 5:3 в своя полза. Така Торино прекъсна слабата серия от пет поредни мача без победа, докато Пескара продължава с отчайващите си представяния – футболистите на Масимо Одо имат от началото на сезона 1 победа, 6 равенства, а с днешното пораженията набъбват на 17 на брой.

Торино започна ударно мача и във втората минута домакините поведоха чрез гол на Яго Фалке. Седем по-късно Арлинд Айети покачи на 2:0.

Само след четвърт час Торино водеше вече с класическото 3:0, като точен в този случай бе Белоти.

След почивката Лялич покачи на 4:0 в 53-ата, а Белоти вкара отново за 5:0 в 61-ата.

Последва отпускане на домакините и финален щурм на Пескара, което доведе до нови три гола, този път във вратата на „биковете”. Айети си отбеляза автогол в 73-ата, а на два пъти Бенали се разписа за крайното 5:3.

В друг двубой от кръга Интер не срещна сериозна съпротива у дома срещу Емполи. „Нерадзурите” спечелиха трите точки след попадения на Мартинс през първата част и Кандрева след почивката. След успеха футболистите на Стефано Пиоли се изкачиха на 5-о място във временното класиране с 45 точки, колкото има и 4-ия Аталанта. Емполи остава 17-и с 22 точки.

С победа се поздрави и Киево, който се наложи с 3:1 над Сасуоло. Хеттрик за гостите реализира Инглезе, а нападателят пропусна и дузпа още в 4-ата минута. Сасуоло игра почти цял мач с човек по-малко, след директен червен картон на Летшерт.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)