2. - Италия
  3. Гол от дузпа донесе победата на Милан над Киево с 1:0

Гол от дузпа донесе победата на Милан над Киево с 1:0

Спорна дузпа донесе трите точки за Милан, "росонерите" със седма поредна победа на "Сан Сиро"

Бразилецът Кака отбеляза единственото попадение за Милан при победата на тима с 1:0 над Киево в мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. В 15-та минута главния съдия на двубоя отсъди много спорна дузпа за домакините за задържане на Кака в наказателното поле, след което бразилецът се нагърби с изпълнението и откри резултата в полза на Милан. Отборът на Карло Анчелоти диктуваше събитията на терена, но пропуски на Кака и Филипо Индзаги лишиха домакините от по-изразителна преднина на почивката.

През втората част Милан заигра още по-силно, но Роналдиньо на два пъти и влезлият като резерва Алешандре Пато направиха пропуски пред вратата на Киево. Гостите имаха само едно по-сериозно положение, при което вратарят на Милан Кристиан Абиати отрази удар на Винченцо Италиано. Кака също опита на вкара своя втори гол в мача, но ударите му така и не намираха целта. В самия край на мача чешкият бранител на Милан Марек Янкуловски бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Сорентино.

Така Милан записа шестата си поредна победа на „Сан Сиро” за първенство и общо седма във всички турнири. С тази победа възпитаниците на Карло Анчелоти се завърнаха на второто място с актив от 26 точки, като изостават на само 1 точка от градския съперник и водач в класирането Интер. Гостите от Киево пък останаха на последното 20-о място с актив от едва 6 точки, като тимът няма победа в последните си 10 мача.
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)