2. - Италия
  3. Интер се отдалечи от Лига Европа след хикс срещу Киево

Интер се отдалечи от Лига Европа след хикс срещу Киево

Удинезе спечели с 1:0 гостуването си на Верона

Интер и Киево не успяха да се победят в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия А, завършвайки при резултат 0:0. „Нерадзурите” се нуждаеха от победа, която да съхрани шансовете на тима за 5-ото място даващо право на участие в Лига Европа, но Киево показа спокойна игра и не се огъна под натиска на домакините.

Фреди Гуарин пробва да разпечата вратата на гостите, но не намери рамката на вратата, а малко по-късно Мауро Икарди опита да намери с глава Хуан Хесус, но бразилецът не стигна до топката.

Интер продължи натиска си, но футболистите на Роберто Манчини не съумяха да създадат чисто голово положение до края на първата част.

След почивката домакините продължиха с офанзивата си в полето на Киево, което отвори пространства в защитата на „нерадзурите”. Мариано Иско подложи на сериозно изпитание Ханданович, който все пак изби удара му, а при добавката на Мегиорини късметът бе на страната на домакините и нападателят прати кълбото над вратата.

Шакири бе близо до това да открие резултата, но топката облиза гредата, а в 79-ата минута Киево можеше да изненада своя съперник след бомба на Бираджи, която за щастие на Ханданович нацели гредата.

Така двата тима не успяха да стигнат до попадение, а Интер се отдалечи от основната си цел  – класиране за Лига Европа.

В друг двубой от 34-ия кръг Удинезе спечели гостуването си на Верона с 1:0. Единственото попадение в двубоя бе дело на Ди Натале в 62-ата минута, а домакините завършиха срещата с 9 човека, след като Сала(61`) и Рафаел Маркес (90+1`) бяха изгонени с директни червени картони.