2. - Италия
  3. Интер стигна само до точката срещу Емполи в дебюта на Шакири (ВИДЕО)

Интер стигна само до точката срещу Емполи в дебюта на Шакири (ВИДЕО)

Двата отбора не успяха да си отбележат голове, въпреки многото шансове

Интер и Емполи не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в първи мач от 19-ия кръг в Серия „А”. Новото попълнение на „нерадзурите” Джердан Шакири направи своя дебют, като се появи в 74-тата минута на мястото на Лукас Подолски.

Домакините от Емполи доминираха през първата част, но Ханданович се прояви добре при най-опасната възможност, открила се пред Елсеид Хисай.

„Нерадзурите” обаче започнаха по-добре второто полувреме, като удари на Видич и Паласио минаха на сантиметри покрай вратата на Сепе.

Пучарели също имаше възможност да открие резултата, но и при двата си опита Ханданович отново се намеси прекрасно.

Така, Интер вече има 26 точки на деветата позиция, колкото има и осмия Милан, но „нерадзурите” са с по-лоша голова разлика. Емполи пък се изкачва с позиция нагоре и вече е 14-и с 19 точки.