2. - Италия
  3. Милан мачка в Серия "А", Интер и Ювентус с издънки

Милан мачка в Серия "А", Интер и Ювентус с издънки

Рома продължава с възхода си, постигна победа над Фиорентина с 3:2 и излезе на 6-ото място в класирането

Италианският гранд Милан постигна изключително важна домакинска победа с 3:1 като домакин на Палермо в двубой от 11-ия кръг на италианската Серия "А", който бе игран на "Сан Сиро'.

Момчетата на Масимилиано Алегри изиграха перфектен мач и логично стигнаха до крайния успех.

Резултатът в срещата бе открит от Пато, който се разписа в 19-ата минута, но гостите успяха да изравнят чрез Бачинович в 53-ата минута.

"Росонерите" обаче отново се върнаха на правия път и стигнаха до успеха, благодарение на головете на Ибрахимович и Робиньо в 77-ата и 83-ата минути.

В друга от интересните срещи от кръга, Бреша препъна Ювентус и двата тима завършиха при равенство 1:1.

Гостите от Торино поведоха в 70-ата минута чрез Куалиарела, но домакините, които са новак в елита, изравниха чрез Диаманти само две минути по-късно.

Рома надви Фиорентина у дома и стигна до успех с 3:2. Домакините от Рим поведоха с два чисти гола, дело на Симплисио и Бориело в 45-ата и 51-ата минути, но след това гостите върнаха едно попадение чрез Джилардино в 69-ата минута.

"Римските вълци" обаче решиха всичко в този мач в 77-ата минута, благодарение на Перота, който вкара за 3:1. В последните секунди от срещата Д'Агостино намали резултата и оформи крайното 3:2 за Рома.

Наполи пък изненада като гост Каляри с 1:0, а победата на "небесно-сините" бе доста изненадваща и дойде след късния гол на Езикел Лавеци, който бе реализиран в 90-ата минута на срещата.

Шампионът Интер (Милано) в същото време продължи с издънките си и момчетата на Рафаел Бенитес не успяха да победят като гости Лече и в крайна сметка двата тима завършиха при равенство 1:1.

Гостите от Милано откриха чрез Милито, който се разписа в 75-ата минута, но само три минути по-късно домакините стигнаха до хикса чрез Оливейра.