2. - Италия
  3. Победи за Дженоа и Катания в 11-ия кръг на Серия "А"

Победи за Дженоа и Катания в 11-ия кръг на Серия "А"

Дженоа нямаше проблеми срещу последния тим в Серия „А” Реджина и записа успех с 4:0. С хеттрик за домакините се отличи „Принцът на Генуа” Диего Милито. През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол, а в 45-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след втори жълт картон на Коща. Втората част започна вихрено за Дженоа.

Дженоа нямаше проблеми срещу последния тим в Серия „А” Реджина и записа успех с 4:0. С хеттрик за домакините се отличи „Принцът на Генуа” Диего Милито. През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол, а в 45-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след втори жълт картон на Коща. Втората част започна вихрено за Дженоа. Милито реализира дузпа за 1:0 в 54-ата минута, в 74-ата направи 2:0, а Скули в 81-ата направи преднината класическа. В последната 90-а минута Милито оформи своя хеттрик за радост на 24 210 човека, дошли да наблюдават срещата на „Стадио Луиджи Ферарис”.
 Дженоа вече е на 7-а позиция с 20, а Реджина са на последната 20-а с 5.

На „Стадио Анджело Масимино” пред 17 000 зрители Катания победи Каляри с 2:1 в среща от 11-ия кръг на Серия „А”. Двубоят започна отлично за гостите и след 5 минути игра те водеха в резултата. Мишел Фини центрира и Йеда с глава направи безпомощен вратаря Бизари. Все пак до края на полувремето домакините изравниха резултата, като в 36-ата минута Джузепе Маскара получи топката от Джакомо Тадеско и с премерен удар направи 1:1. Трите точки за Катания бяха постигнати 4 минути преди редовните 90. Роко Сабато изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, като не даде шанс за изява на вратаря Федерико Маркети.
Катания имат 18 точки в своя актив и са на 9-а позиция в класирането, докато Каляри са 15-и с 10.
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)