2. - Италия
  3. Рожденикът Дел Пиеро и Якуинта потопиха Киево във Верона

Рожденикът Дел Пиеро и Якуинта потопиха Киево във Верона

Продължава победната серия на Ювентус във всички турнири. След като на два пъти бе победен тима на Реал (Мадрид) в Шампионската лига, „старата госпожа” записа и няколко изключителни двубои в Серия „А”, а днес „бианконерите” записаха успех като гост на Киево с 2:0.

На стадиона във Верона, празнуващият днес своя 34-и рожден ден Алесандро дел Пиеро откри резултата в 40-ата минута. Дел Пиеро реализира след прекрасно изпълнен пряк свободен удар.
В 52-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Ювентус за игра с ръка на Мантовани в наказателното поле. Зад топката застана Винченцо Якуинта, но не успя да отбележи. Възпитаниците на Клаудио Раниери все пак удвоиха преднината си в 54-ата минута, като в прегръдките на своите съотборници попадна именно Якуинта.

До края домакините не успяха да се върнат в мача и тимът продължава да е на предпоследното 19-о място с 6 точки. Ювентус са с 21 и вече гледа към зона Шампионска лига.
Киево: Сорентино; Мантовани, Мандели, Малаго, Йепес; Марколини (Д’Анна), Бентиволио, Пинци, Пелисие; Лангейа (Лусиано), Еспозито (Иунко).

Ювентус: Манингер; Киелини, Мелберг, Молинаро, Легроталиа; Сисоко(Екдал), Де Челе, Тиаго (Григера), Маркиони, Дел Пиеро (Карвальо), Якуинта.
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)