2. - Италия
  3. Сампдория победи Лече с 3:2 на "Луиджи Ферарис"

Сампдория победи Лече с 3:2 на "Луиджи Ферарис"

Сампдория постигна трета победа за сезона в Серия А, след като се наложи с 3:2 при домакинството си на Лече, в мач от 12-ия кръг.

"Моряците" имаха пълно превъзходство над съперника, но трябваше да треперят за трите точки в края на мача. Те поведоха на бърза ръка с 2:0 до 15-та минута, като Бонацоли се разписа с глава в 12-ата, а три по-късно Касано удвои.

Това успокои момчетата на Валтер Мацари и те позволиха на Лече да намали резултата в 51-ата минута чрез Тирибоки. Генуезците реагираха веднаха на това попадение и десет минути по-късно литовецът Мариус Станкевичус се разписа за 3:1.

Домакините можеха да вкарат още голове на Лече, но вместо това им позволиха на Торибоки да отбележи второто си попадение и да върне интригата в мача.

Все пак Самп не позволи на съперника да отбележи нов гол и спечели трета поредна победа на "Луиджи Ферарис". Сампдория изпревари Лече в класирането и вече е на 14-о място с 13 точки, а Лече е едно място по-назад и с една точка по-малко.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)