2. Милан
  3. Милан се измъчи, но все пак победи Лече с 2:0

Милан се измъчи, но все пак победи Лече с 2:0

Отборът на Милан постигна изключително ценна и трудна победа с 2:0 над тима на Лече в среща от 30-ия кръг на Серия „А”. Попаденията бяха отбелязани в заключителните минути на срещата, когато първо Филип Сендерос в 91-ата, а след това Филипо Индзаги в 93-ата минути изковаха успеха на Милан.

Срещата започна с натиск на домакините, които бяха излезли в изключително офанзивна формация. Треньорът на „росонерите” Карло Анчелоти заложи на трима нападатели в лицето на Кака, Пато и Индзаги. Играчите на Милан бяха по-дейният отбор и още от първите минути наложиха териториален натиск. Играчите на Лече се бранеха, като единствените опасности идваха от контраатаки. Алешандре Пато отново доказа, че е един от най-проспериращите млади играчи в света. Той бе футболистът, от който идваха най-опасните положения за Милан. Другият магьосник в тима Кака раздаваше ювелирни пасове, които се превръщаха в опасни атаки за „росонерите”. Футболистите от Милано така и не успяваха да преодолеят Франческо Бенуши и първата част завърши наравно 0:0.

Втората част отново започна по-дейно за играчите на Милан, които имаха възможност да отркият резултата, но ударът на Матьо Фламини попадна в ръцете на стража на Лече. В 64-ата минута Пато имаше чудесна възможност да открие, но стреля в тялото на защитник на Лече. Само минута след това Индзаги имаше шанс да отбележи, след центриране на Роналдиньо. В 69-ата минута след чудесна атака на Милан, топката бе избита от стража на Лече, който остана на границата на наказателното поле, кълбото бе пратено в центъра на терена, където Роналдиньо се опита с удар от центъра да отбележи, но топката мина много близо до вратата. В 71-ата минута Пато отново показа гения си, след като навърза няколко играчи на Лече и стреля по земята, но стража Бенуши отрази. В 81-ата минута тима на Лече показа своите зъби, като след центриране от дясно Тирибоки стреля с глава много близо до лявата греда на вратаря Дида. Най-интересната ситуация бе запазена за последните минути. В 90-ата минута след центриране на Пирло, защитникът Филип Сендерос заби така важното попадение за Милан. Само минута по-късно Роналдиньо показа огромният си талант. Кариоката подаде страхотен пас с пета, който остави Шевченко непокрит, украинецът центрира, а за Пипо Индзаги остана най-лесното – да отбележи. Така след много трудни 90 минути Милан победи драматично с 2:0.

След тази среща играчите на Милан се намират на трета позиция, докато Лече се намира на 18-то място.

Милан - Лече 2:0

1-0          Сендерос 91’

2-0          Индзаги 93’

Милан: Дида, Дзамброта, Фавали, Малдини, Янкуловски, Фламини, Пирло, Зеедорф, Кака, Пато, Индзаги

Лече: Бенуши, Поленги, Еспозито, Фабиано, Вивес, Ангело, Джакомаци, Мунари, Ариати, Касерта, Тирибоки

Съдия: Стефано Фарина

Стадион: Сан Сиро