3. Моуриньо опази рекорда си в скандален мач със Сампдория

Моуриньо опази рекорда си в скандален мач със Сампдория

Реферът Талиавенто показа общо 3 червени картона и вбеси тифозите на Интер, които развяха белите кърпички при 0:0 на "Сан Сиро"

Шампионът на Италия Интер завърши наравно 0:0 с тима на Сампдория при домакинството си от 25-ия кръг на Серия "А". Главният рефер Талиавенто изпусна мача още в самото му начало и раздаде много картони на двата отбора, 3 от които червени. "Нерадзурите" останаха с двама по-малко още до 38-ата минута, а тифозите на "Сан Сиро" размахаха белите кърпички в знак на протест срещу съдията. Въпреки това, Интер не загуби и така рекордът на Моуриньо без домакинско поражение за първенство вече е цели 130 мача. След втория червен картон Специалния ясно показа какво иска от своите футболисти - равенство. Самп от своя страна прекъсна серията си от 5 поредни победи, но и точката стигна на Дел Нери и компания да влязат в зона Шампионска лига, въпреки липсата на Антонио Касано.

От самото начало двата отбора се вкопчиха в люта битка в средата на терена, а по-добрите атаки бяха за гостите от Генуа. Първият по-опасен изстрел дойде в 17-ата минута, когато опасен удар на Пацини бе спасен по прекрасен начин от Жулио Сезар. Минута по-късно пък страхотен удар на Уесли Снайдер от около 25 метра профуча над напречната греда.

Стигна се до 31-ата минута, когато започна драмата в мача, а домакините останаха с човек по-малко на терена. Валтер Самуел удари с лакът в лицето Никола Поци и бе изгонен от главния рефер Талиавенто. При изпълнението на фаула Иван Кордоба съкрати дистанцията от стената преди съдийския сигнал и бе декориран в жълто.

Само 5 минути по-късно колумбиецът си изкара втори жълт картон за остро влизане в краката на най-добрия за Самп - Поци и респективно бе изгонен. Така Интер доигра полувремето в собствената си половина, с двама по-малко, успя да удържи на натиска и да запази нулевото равенство до почивката.

През втората част Интер изравни играта и можеше пръв да открие резултата в 54-ата минута, когато топовен шут на Уесли Снайдер от пряк свободен удар мина на сантиметри от напречната греда на вратата, пазена от Сторари. Минута по-късно напрежението ескалира още повече, след като Самуел Ето'о падна за дузпа, но вместо да получи такава, бе декориран от Талиавенто за симулация, което вбеси Моуриньо и феновете на "Сан Сиро", които моментално извадиха белите в протест срещу рефера, който бе бурно освиркван и обиждан от тифозите на домакините.

Следващият пострадал от напрежението и неубедителните намеси на Талиавенто бе Пацини. Звездата на "моряците" извърши ненужен фаул срещу Деян Станкович в полето на Интер и получи втори жълт картон, за което бе отстранен от игра. Това вдъхна увереност в "нерадзурите", които заиграха много силно в следващите минути, благодарение и на появилият се като резерва Горан Пандев.

Именно македонецът подаде за най-чистото положение в мача. След като навърза двама бранители на Самп, той изведе Ето'о на чиста позиция в 76-ата минута. Камерунецът моментално стреля силно с десния крак от чиста позиция, но Сторари се намеси и спаси неговия удар. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и резултатът остана непроменен.

Така Интер запази рекорда на Моуриньо и събра 55 точки в своя актив, с 8 повече от втория Рома, който е с мач по-малко и с 10 пред Милан, който пък е с 2 мача по-малко. Сампдория пък прекъсна серията си от пет поредни победи и с точката измести Наполи от 4-ото място, като вече има 40 в своя актив.

Интер - Сампдория 0:0