2. - Италия
  3. Дебютант изработи победния гол за Лацио при пестеливо 1:0 над Легия (ВИДЕО)

Дебютант изработи победния гол за Лацио при пестеливо 1:0 над Легия (ВИДЕО)

Трабзонспор обърна Аполон (Лимасол) в същата група, Малуда бележи

Лацио стартира пестеливо, но успешно с 1:0 над Легия (Варшава) в група 10 на Лига Европа. В другия мач от групата Трабзонспор направи пълен обрат и спечели с 2:1 като гост на Аполон (Лимасол).

На „Олимпико” Лацио поглеждаше с едно око към голямото неделно дерби с Рома и нямаше намерение да хвърля всички сили тази вечер.

Владимир Петкович даде почивка на Клозе, Ледесма, Кандрева и Лулич, а 18-годишният бивш талант на Барселона Кейта Балде получи шанс от първата минута.

Легия дойде в Лига Европа, след като отпадна от Стуяа в плейофите за влизане в Шампионска лига.

Фурма не бе точен след добра атака  на Легия, но домакините направиха два големи пропуска след това след два корнера на Ернанес.

Аржентинецът първо центрира, но ударът на Едерсон бе блокиран в малкото наказателно поле, а после от втория ъглов удар Конко с глава прати на сантиметри до гредата.

Секунди по-късно Якуб Косецки овладя един пас и стреля силно от воле, но Маркети направи едно от страхотните си спасявания, които напоследък стават негова запазена марка.

8 минути след паузата дебютантът Кейта направи пробив отляво и сервира на главата на Ернанес, който надскочи бранител и оплете в десния ъгъл за 1:0.

Ернанес бе близо до втори гол след слалом между бранители, но ниският му удар му нацели гредата.

До края Лацио нямаше особено желание и направи всичко възможно да убие темпото, като така задържа минималния успех.

В другия мач от групата Аполон (Лимасол) поведе в 18-ата минута след точна дузпа на Сангой.

Само две минути по-късно Флоран Малуда успя да изравни за 1:1.

4 минути преди края на редовното време резервата Юсуф Ердоган донесе успех на турския тим.

Лацио и Трабзонспор имат по 3 точки, Легия и Аполон (Лимасол) остават без актив.