3. ЦСКА завърши подготовката без грешка, направи 7 от 7 победи

ЦСКА завърши подготовката без грешка, направи 7 от 7 победи

В последния си мач тимът надви Гиляни с 1:0

ЦСКА завърши предсезонната си подготовка с победа. „Червените“ се наложиха с минималното 1:0 срещу косовския Гиляни. По този начин воденият от Томислав Стипич тим записа седем успеха в седемте си контроли.

Емануел Шакич и Амос Юга поради болки в петите и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното пропуснаха мача.

Преди началото на мача бе представен отбора на ЦСКА за новия сезон.

След представянето на играчите имаше поздрав за Димитър Пенев, който в петък навърши 79 години.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния вратар Илия Вълов, който почина на 62-годишна възраст.

Съдийската бригада за този мач е в състав Иво Андреев (главен съдия) и асистенти Иво Колев и Мартин Венев.

В шестата минута Еди Баша беше изведен очи в очи с Иван Дюлгеров, но ударът му премина встрани от вратата.

Първата добра възможност за ЦСКА мача се откри в 7-ата минута пред Матиас Фаетон, който стреля, но Кенан Хаджихамза се намеси и спаси.

Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Сейни Санянг шутира силно от малък ъгъл, но Хаджихамза реагира добре и изби в корнер.

В 23-ата минута мачът бе спрян, за да бъде отдадена подкрепа на футболиста Илиан Антонов, който се бори с рак.

Седем минути по-късно Иван Дюлгеров се отличи със страхотна намеса при удар на Сенад Ярович от близко разстояние.

В 32-ата минута първо пред Улаус Скаршем се откри добра възможност в наказателното поле на Гиляни, но ударът му бе блокиран. След това Джонатан Линдсет отправи много опасен удар, но Кенан Хаджихамза демонстрира чудесен рефлекс и успя да спаси.

Две минути по-късно Тобиас Хайнц комбинира със Сейни Санянг, а той центрира в наказателното поле на Гиляни, където Улаус Скаршем бе оставен непокрит и стреля с едно докосване, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Кенан Хаджихамза.

В добавеното време на първата част Кенан Хаджихамза се наложи отново да се намесва след удар на Тобиас Хайнц.

В 55-ата минута след центриране в наказателното поле на Гиляни, Линдсет стреля с глава, но над вратата на косовския тим.

Съдията Иво Андреев свири дузпа за ЦСКА в 57-ата минута за нарушение на Едсон Кяйку срещу Георги Чорбаджийски. Кяйку получи и жълт картон за извършеното нарушение в наказателното поле на Гиляни.

Тобиас Хайнц реализира дузпата, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Гиляни, докато стражът се хвърли вдясно.

В 69-ата минута Георги Чорбаджийски и Петко Панайотов разиграха добре, след което последният шутира от дъгата на наказателното поле на косовския тим, но вратарят внимаваше и спаси.

ЦСКА организира добра контраатака в 87-ата минута. Йоан Борносузов подаде към Марк-Емилио Папазов, който стреля, но неточно встрани от левия страничен стълб на вратата на Гиляни.

ЦСКА - Гиляни 1:0

1:0 Тобиас Хайнц 58 (дузпа)

Стартов състав: 25. Иван Дюлгеров (в), 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (к), 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон и 16. Георги Чорбаджийски

Резерви:1. Густаво Бусато (в), 12. Марин Орлинов (в),, 22. Асен Дончев, 2. Лъчезар Иванов, 13. Браян Кордоба, 19. Иван Турицов, 28 Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов

Старши треньор: Томислав Стипич